Lowcoaster: Ніч з незнайомцями. Що таке хостели і як в них жити?
Ніч з незнайомцями. Що таке хостели і як в них жити?
Организатор: Хостел Lowcoaster, Одесса
Двоярусні ліжка і сон в одній кімнаті з чужими людьми зі всього світу. Шафки для речей і душ в коридорі. Підписані продукти в холодильнику і суворі заборони, в тому числі, на алкоголь. Ніч в хостелі може стати самою дивною пригодою за всю поїздку. Хоча, спершу такий вид житла лякає багатьох.
Насправді, в інших країнах хостели бувають оснащені не гірше дво-тризіркових готелів. Крім того, в них майже завжди є кімнати на двох, просто коштують трохи дорожче. З'явилися вже й хостели класу люкс, хоча ці два поняття начебто не повинні поєднуватися. Словом, не скидайте з рахунків цей вид житла при підготовці до поїздки. А ми вам розповімо, як правильно вибрати хостел і опишемо всі нюанси перебування в ньому.
Чому хостел? П'ять плюсів
1. Основна перевага, звичайно ж ціна. Хостел в будь-якому випадку буде дешевше готелю. Так, зручності в ньому зведені до мінімуму, але якщо ви цілий день блукаєте містом, роздивляючись все довкола, або просто провели весь день на ногах, прийшовши в готель тільки переночувати, то вам крім ліжка, чистої постільної білизни та санвузла, нехай і загального в коридорі, нічого не потрібно.
2. Соціалізація. У хостелах ви неодмінно познайомитеся з усіма постояльцями. Як правило, вечорами влаштовуються якісь заходи – починаючи з різних ігор, та закінчуючи майстер-класами по приготуванню місцевих страв. Спілкування, особливо приємно для тих, хто подорожує один: вечорами не буде самотньо. Хоча, нові знайомства і придбані друзі з усього світу ще нікому не заважали – ні поодинці, ні компанії.
3. Місце розташування. Більшість хостелів розташовуються в центрі міст, що завжди зручно для мандрівника. Можна не витрачатися на транспорт.
4. Безкоштовний сніданок. Не завжди і не скрізь, але найчастіше чай-кава і пластівці з молоком вам запропонують безкоштовно. Іноді і повноцінні сніданки зустрічаються з м'ясною нарізкою, сиром, яйцем.
5. Унікальність. Деякі хостели розташовуються в дивних місцях, де ви навряд чи змогли б дозволити собі зупинитися, будь там звичайний готель. Наприклад, у Німеччині є хостел в замку Stahleck Castle, a в Стокгольмі – в справжньому літаку, та ще й на кораблі є такий заклад.
Хостел. Що потрібно знати
- Усамітнення не чекайте. В хостелі ви постійно будете зіштовхуватися з людьми, ночувати в одній кімнаті, стояти в одній черзі або домовлятися про чергу в душ, сидіти за одним столом на сніданку.
- Дохід у хостелів не високий, тому кількість персоналу мінімальний. Адміністратор та прибиральниця, от і все. Стійка реєстрації не завжди цілодобова (втім, це і в готелях зустрічається) і постільну білизну щодня змінювати не будуть.
- У багатьох хостелах є суворі обмеження по часу, наприклад не можна повертатися пізніше 23.00, а вдень необхідно обов'язково покинути кімнату, щоб прибиральниця могла працювати.
- Хостели – це мінімалізм. Телевізор, якщо взагалі є, і то в холі. Телефони і будильники – розкіш, тумбочок і шаф для одягу теж не чекайте. Ліжко та шафка, яка замикається на ключ, ось все що у вас буде. Іноді є пральна кімната, в якій постояльцям дозволяють попрати свої речі.
Як вибрати хостел
В одному будуть просторі і світлі кімнати, в іншому – комірчини з одним маленьким віконцем. В одному новітня сантехніка і окремі душові кабінки, в іншому – іржавий піддон з фіранкою на всіх. В одному кожен день вас стануть залучати до гри, різних обговорень і вечірок, в іншому залишать у спокої, сидіть собі, читайте книжку, або переглядайте свою сторінку у «Фейсбуці». Хостели дуже різні, тому й до вибору потрібно підходити ретельно.
* Читайте відгуки та дивіться фотографії на різних сайтах. Скептично поставтеся до критики (невдоволені знайдуться завжди), але якщо вона повторюється, візьміть на замітку.
* Зверніть увагу на тематику і спрямованість хостелу, в залежності від того, чого ви хочете, тиші або спілкування. Прочитайте всі умови хостелу: деякі не дозволяють селитися в двомісному номері парі, якщо вони не перебувають в офіційному шлюбі! І найчастіше, у хостелах немає двоспальних ліжок, а пропонують два односпальні. Хоча, деякі обладнали двомісні номери ліжками кінг сайз.
* Уникайте хостелів, розташованих поблизу залізничних колій і небезпечних кварталів. Замовляйте заздалегідь, буде дешевше, як і з будь-яким іншим житлом. Хостели, до речі, часто проводять якісь розіграші, акції і т. д. – стежте за ними.
* З'ясуйте на сайті хостелу наступну інформацію (якщо на сайті немає, задайте ці питання електронною поштою):
- чи ви зможете побачити кімнату перед тим як зареєструватися в хостелі і залишитися ночувати?
- скільки ліжок і людей в номері?
- загальні кімнати для людей однієї статі чи різних?
- якого розміру ліжка, є у кожного джерело світла і розетка?
- постільна білизна та рушники включені в ціну чи потрібно орендувати?
- ванна кімната окремо на ваш номер, чи на весь поверх?
- є сейф, або закриваються шафки для зберігання цінних речей?
- є холодильник і кухня?
- включений сніданок?
- які додаткові послуги пропонує хостел (пральня, перукарня, тренажерний зал тощо)?
- чи є в хостелі хатні тварини? Іноді кішка, або собака живуть в хостелі, і це важливо знати, якщо у вас алергія. Зі своїми тваринами в хостелах зупинятися не можна;
- є доступ до інтернету в кімнатах, чи холі і треба за нього платити?
- які є обмеження за часом, або інші суворі правила?
- цілодобово працює стійка реєстрації чи ні, і якщо ви приїхали в пізній час, як потрапити в хостел?
Етикет постояльця хостелу
* Дотримуйтесь обмежень по часу.
* Вітайтеся з сусідами, посміхайтеся їм, перекиньтеся хоча б парою слів.
* Намагайтеся не заважати сусідам по кімнаті: не галасуйте, не шарудіть пакетами в сумці, якщо прийшли коли всі вже сплять, увімкніть ліхтарик в телефоні і тихенько проберіться до свого місця.
* Прибирайте за собою в туалеті, ванній кімнаті, на кухні.
* Не розкидайте свої речі.
Список необхідних речей для постояльця хостелу
* Молодіжні студентські картки, якщо ви студент, або карти клубів хостелів – є вже й такі. Для членів клубу надаються знижки, можна заощадити ще більше.
* Рушник з мікрофібри. Рушники рідко входять у ціну, частіше доводиться орендувати їх за додаткову плату. Купіть собі рушник з мікрофібри – воно легке і швидко сохне.
* Шльопанці для душа – з ними все-таки гігієнічніше.
* Беруші. Ніколи не знаєш, які сусіди попадуться і чи зможеш заснути під гучне хропіння сусіда.
* Маску для сну. Можливо ви втомилися і хочете спати, а хтось із сусідів все лазить і лазить в телефоні.
* Туалетне приладдя. Врахуйте, що в хостелі точно не буде безкоштовної шампуні, мила, гелю і зубної пасти.
* Замки для шафок, або валізи з кодом, щоб убезпечити речі від крадіжки&